rytmus pro život

Tlukot srdce. Nádech a výdech. Západy a východy slunce. Střídání jara, léta, podzimu a zimy. Naše životy se odehrávají v rytmech vrytých do našich těl, myslí a duší. Jsme stvořeni pro pravidelnost. Potřebujeme pravidelné rytmy nejen pro to, abychom žili zdravě, ale také pokud chceme, aby naše víra byla každý den hluboká a praktická.

Základy života v rytmu

Věrnost a pravidelnost jsou pro úspěšné zvládání denního rytmu nejdůležitější. Naše společnost je zvyklá neustále vyhledávat zábavu, takže vám možná bude připadat, že držet se denního rytmu je neskutečně nudné a že to nic zásadního nepřináší. Klíčové je vydržet a věrně vcházet do Boží přítomnosti. Když žijeme v denním rytmu, vyrážíme zdravě na cestu pomalého ale trvalého růstu. Pěstujeme svou vnitřní zahradu, necpeme se fast foodem. Časem spatříme ovoce a novou hloubku jak ve svém srdce, tak ve svém charakteru. 

Chci si přečíst víc

‚‚Není možné sáhnout si přímo na to, co nás přesahuje; s nadpřirozenem se vždy setkáváme v podobě něčeho uzeměného, ukrytého v někom nebo něčem tady pod nebem.‘‘

~Karen Armstrong

Přejít nahoru